Logo Yansıt Cihazları için Doğru Watt Değerini Seçmelimiyim ?

Logo Yansıt Cihazları için doğru watt değerini seçmek çok önemlidir. Yansıttığınız ortam ne olursa olsun, özel reklam mesajınızın canlı ve net olmasını sağlamak için doğru watt değerini seçmek önemlidir.

 

DOĞRU WATT’I SİPARİŞ VERDİĞİNİZDEN EMİN OLMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ 4 KONUYU DİKKATE ALMALISINIZ

1-Cihaz ile Yansıtacağınız zemin arasındaki mesafe

2-Ortam Aydınlığı

3- Yansıtacağınız zemin rengi

4-Yansıtacağınız logonun kalitesi ve renkleri

1) Cihaz ile Yansıtacağınız zemin arasındaki mesafe

Logo Yansıt Cihazının monte edildiği yer ile görüntünün yansıtıldığı yer arasındaki mesafe, ne kadar watta ihtiyaç duyulacağını belirleyen ilk faktördür. Daha kısa mesafeler için genellikle daha düşük bir watt kullanılabilir, ancak mesafe arttıkça daha yüksek bir watt’a olan ihtiyaç da artar.

2) Ortam Aydınlığı

Logonun yansıtılacağı mekandaki aydınlatma, Logonun görünürlüğünde önemli rol oynar. Parlak aydınlatılmış ortamlarda, ortam ışığının üstesinden gelmek ve canlı görüntüler üretmek için daha yüksek watt’lı bir Logo Yansıt Cihazı gereklidir; bu nedenle alanınızdaki aydınlatma, doğru watt’lı GOBO projektörün seçilmesinde önemli bir rol oynamalıdır. Mesafeye ek olarak, hangi watt değerinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlerken alandaki aydınlatma da en kritik hususlardan biridir; çünkü parlak bir alanda düşük watt, projeksiyonunuzu görmeyi zorlaştırır veya imkansız hale getirir. Ek olarak, tam güneş alan ve gün ışığı alan bir ortamda Logonun büyük olasılıkla görünür olmayacağını akılda tutmak önemlidir. Özellikle projektörünüzün konumu değişebilirse, watt değerinden tasarruf etmeyin. İstediğiniz son şey, projektörü almak ve yeterince güçlü olmaması ve etki yaratamayacak kadar zayıf olmasıdır. Kaliteden ödün vermekten veya projektörü farklı bir yere taşıma esnekliğini ortadan kaldırmaktansa, daha yüksek wattlı bir projektörü tercih etmek her zaman daha iyidir. 

3- Yansıtacağınız zemin rengi

Yansıtacağınız zemin rengi logonuzun zıt renklerine göre olmalıdır. Zemin rengi ne kadar açık renkli veya beyaz olursa o kadar net bir görüntü kalitesi oluşur.

4-Yansıtacağınız logonun kalitesi ve renkleri

Yansıtacağınız logonun kalitesi ne kadar yüksek çözünürlüklü olursa ve renkleri zemine göre ne kadar zıt renkler olursa kalite o kadar artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir